Jogerős: elutasították a sepsiszentgyörgyi iskola épületeinek visszaszolgáltatását

2018. november 22., címkék: restitúció, európai bíróság, erdélyi református egyházkerület, székely mikó kollégium

„Ha elvesznek valamit tőlünk, újat fogunk építeni. Ha akadályokat gördítenek elénk, új utakat keresünk. Ha megpróbálnak elhallgattatni, új módot találunk az ige hirdetésére” – fogalmaz az Erdélyi Református Egyházkerület elnökségének állásfoglalása annak kapcsán, hogy a román legfelsőbb bíróság csütörtökön jogerősen elutasította a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium államosított épületeinek a visszaszolgáltatását. Az egyházkerület az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul jogorvoslatért.

Újabb halasztás a Mikó-perben

2018. november 09., címkék: erdélyi református egyházkerület, restitúció, székely mikó kollégium

A román legfelsőbb bíróság ismét elhalasztotta a jogerős ítélet kihirdetését a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium restitúciós perében - közölte az MTI-vel Stelian Bodeanu, a bíróság szóvivője.

November 8-ra halasztották az ítélethirdetést a Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatási perében

2018. október 25., címkék: székely mikó kollégium, restitúció, erdélyi református egyházkerület

A román legfelsőbb bíróság döntéséről a testület szóvivője tájékoztatta csütörtökön az MTI-t.

Csütörtökön születik végleges ítélet a Mikó-ügyben

2018. október 22., címkék: erdélyi református egyházkerület, veress emőd, restitúció, székely mikó kollégium

Hazai szinten végső ítélet születik október 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium ügyében. Miután a restitúciós bizottság elutasította a visszaszolgáltatási kérést, majd a Brassói Ítélőtábla első fokon az egyházkerület érveinek meghallgatása nélkül döntött, végső lépésként a Legfelsőbb Semmítő- és Ítélőszék tárgyalja az ügyet. A vita alapját képező eredeti dokumentumokat, bizonyítékokat, a legfőbb érveket hétfőn sajtótájékoztatón ismertette Veress Emőd jogász, egyetemi tanár Kolozsváron Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) püspöke és Ballai Zoltán gazdasági előadótanácsos jelenlétében.

Újabb állomásához érkezett a Mikó-per

2018. október 10., címkék: erdélyi református egyházkerület, restitúció, székely mikó kollégium

A romániai Legfelső Semmítő- és Ítélőszék Bukarestben pénteken tárgyalja újra a sepsiszentgyörgyi Református Székely Mikó Kollégium restitúciójának az ügyét. Az Erdélyi Református Egyházkerület elnöksége imádságra hív.

Átadták az Apáczai felújított és kibővített épületét

2018. június 02., címkék: apáczai csere jános líceum, erdélyi református egyházkerület

Ünnepi istentiszteleten adtak hálát a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceum felújított és kibővített épületéért június 2-án, szombaton. Egy év sem telt el az alapkő letétele óta, máris készen várja a diákokat és pedagógusokat az új épületszárny, emellett a régi épületrész is teljesen megújult, korszerű környezetet biztosítva a gyerekek oktatásához, neveléséhez. Az építkezés és felújítási munkálatok a magyar kormány és az Erdélyi Református Egyházkerület támogatásával jöhettek létre.

Átszervezéssel ellensúlyozzák az egyre súlyosbodó lelkészhiányt Erdélyben

2018. március 10., címkék: lelkészhiány, erdélyi református egyházkerület

Meghosszabbítja a nyugdíjazási korhatárt, és egész sor olyan módosítást vezetett be legutóbbi ülésén a Romániai Református Egyház zsinata, mellyel az egyre súlyosbodó lelkészhiányt próbálja ellensúlyozni. Emellett a lelkészképzést és a teológiát végzők gyakorlati felkészítését is erősítette, így vértezve fel a fiatalokat a rájuk váró sokrétű feladatra. A lelkészhiány valamennyi erdélyi magyar történelmi egyházban gondot okoz, főleg az elöregedő, kis falusi gyülekezetek vannak nehéz helyzetben.

Fellebbezett az egyházkerület a Mikó-ügyben

2017. február 23., címkék: erdélyi református egyházkerület, kató béla, restitúció, székely mikó kollégium

Benyújtotta perorvoslati kérelmét (fellebbezését) az Erdélyi Református Egyházkerület a Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatása ügyében a Brassói Ítélőtáblánál kimondott decemberi elutasító ítéletre.

Mikó-ügy: újabb elutasító döntés

2016. december 22., címkék: erdélyi református egyházkerület, restitúció, székely mikó kollégium

A brassói ítélőtábla elutasította az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) keresetét a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatása ügyében, amelyet az egyház azt követően nyújtott be, hogy a román központi restitúciós bizottság májusban elutasította a visszaszolgáltatásra vonatkozó kérelmét – derül ki az egyházkerület csütörtöki közleményéből.

Egész napos online műsort közvetít az Agnus Rádió

2016. március 10., címkék: erdélyi református egyházkerület, agnus rádió

24 órás online műsorszórást indított az Erdélyi Református Egyházkerület közösségi rádiója, az Agnus Rádió - jelentette be Szegedi Csaba projektmenedzser a rádió 13. születésnapja alkalmából rendezett nyílt napon.

Az Erdélyi Református Egyházkerület árvízi körlevele

2013. június 10., címkék: erdélyi református egyházkerület, árvíz

Tégy egy homokzsákot a gátra! Az Erdélyi Református Egyházkerület csatlakozik a Magyarországi Református Egyház felhívásához.

Megújuló kommunikáció

2013. február 09., címkék: erdélyi református egyházkerület, agnus rádió, kató béla

Egész napossá tenné rádióadását az Erdélyi Református Egyházkerület - jelentette be a kolozsvári Agnus rádió tizedik születésnapja alkalmából szervezett szombati rendezvényen Kató Béla, az egyházkerület nemrég beiktatott püspöke.